Pokud jste v hodinách zeměpisu měli problémy se slepou mapou, tak Portugalsko muselo patřit mezi vaše favority. Stačilo ukázat „dolů doleva“ na mapě Evropy a výsledná čtyřka byla skoro na světě. A právě tam dolů doleva vede další cesta Discover Now.

Na kraji Evropy budeme opět objevovat krásu přírody. Portugalsko má přírodu nádhernou i neobjevenou zároveň, a je jedno zda se do něj vydáte s kufrem nebo expedičním batohem. My samozřejmě opět plníme naše sedmdesáti litrové obry Hannah Vagabond a vyrážíme obrousit podrážky KEEN na nekonečné stezky vedoucí po útesech atlantického pobřeží, v kopcích nad plážemi v Algarve i v údolí řeky Rio Guadiana v Alentejo. Doma nenecháme ani trekové hole, které se nám budou nejvíce hodit na 300 kilometrů dlouhé (ne, celou ji určitě neprojdeme:)  stezce Rota Vicentina. Její cesta vede tím nejlepším, co Portugalsko nabízí. Nejen malebnou krajinou lemovanou starobylými hrady a vesničkami, ale hlavně přes útesy, které svojí dramatičností připomínají díla vašeho oblíbeného autora detektivek... Jihozápadní cíp Evropy je znám většinou díky nádherným fotogenickým plážím a mimo jiné i nad nimi prochází liduprazdné traily. Necháme se okouzlit i magickými megality v okolí Évory i vodopády Puolo do Lobo.

Strávit čas v Portugalsku jen vyhříváním se u Atlantiku, by tedy byla velká škoda, proto nás sledujte a inspirujte se při hledání nejvíce panenských stezek v Evropě...

 

Michal Petřík / Discover Now


Discover Portugal