Zdravíme do ČR!


Po měsíci na cestě máme za sebou tři hlavní destinace.
Hned při startu jsme využili přestupu v Dubaji, plném mrakodrapů v poušti, a obdivovali nejvyšší budovu světa Burj Khalifa.

V Nepálu jsme se pak „ohřáli“ trochu déle a strávili zde 25 dní. V chaotickém a prašném Káthmándú, kde se zvuk klaksonu taxíků, motorek a rikš snad nikdy neutiší, jsme objevovali budhistické a hinduistické památky. Vyzkoušeli jsme jízdu na střeše autobusu, lekci vaření knedlíčků mo-mo a nemohli jsme vynechat ani bar Tom&Jerry, kam prý chodí všichni čeští horolezci.
V Pokhaře (trekařské mecce) jsme pak vystoupali k World Peace Pagoda a vrcholu Sarangkot, byli na návštěvě v rodinách v tibetském utečeneckém táboře.
Keeny, bundy a spacáky Hannah s námi ušly cely desetidenní trek do Annapurna base camp (4130 mnm), zažily horko, prach, vlhko, sníh i led a nezklamaly.


Teď posíláme pozdrav plný horkého písku, palem, kokosů a pálivého jídla z Malajsie. Na seznam „úlovků“ připisujeme druhou nejvyšší budovu světa, Petronas Twin Towers.

Z čisté a uspořádané metropole Kuala Lumpur jsme si na dva dny odskočili do Cameron Highlands za vůní čaje, pěstovaného na zdejších plantážích a do džungle - objevit raflesii, která se pyšní největším květem na světě.


Díky, že cestujete s námi!

Z asijského jihu zdraví Pavel a Pavla

 

Pavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTAPavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTAPavel a Pavla cestují KOLEM SVĚTA