4 min čtení 16. 11. 2022

Děti sníh milují. Koulovačky, stavění sněhuláků, iglú, ale i nekonečné pokusy o vytvoření nejkrásnějších sněhových andělíčků. Děti si chtějí tyhle chvíle užít naplno. My rodiče navíc chceme, aby byla dětská noha v teple a suchu. Jakou obuv tedy pořídit?

Udržet suchou ponožku a teplou nohu dokáže kvalitní izolace a nepromokavý materiál. Boty musejí být funkční, dětským nohám pohodlné a neměl by jim chybět vytříbený design. V takových botách pak zimní sněhohrátky mohou začít. Na co se tedy při výběru zaměřit...

 

děská KEEN obuv do sněhu a mrazu


1. Izolace

Teplo. Zásadní parametr při výběru dětských zimních bot. Hledejte takové boty, které budou nejen zateplené, ale současně budou co nejméně objemné, aby nabízeli dobrou pohyblivost. Tepelná izolace KEEN.WARM je vyvinutá do těch největších mrazů. Obsahuje rozdrcené dřevěné uhlí a využívá jeho výhod. Zvyšuje zadržování tepla, potlačuje zápach a absorbuje vlhkost. Udržuje tak optimální tepelný komfort chodidla uvnitř boty.   

KEEN dělí izolaci do tří kategorií podle použité gramáže:
 

  • 400 g výplně KEEN.WARM s tepelným komfortem až do – 40 C (např. model KEEN Snow Troll)
  • 200 g výplně KEEN.WARM s tepelným komfortem až do –32 C (např. modely Redwood Winter a Greta Boot)
  • 100 g výplně KEEN.WARM s tepelným komfortem až do -20 C (např. modely Kootenay a Knotch Chukka)


Technologii KEEN.WARM ještě navíc doplňuje fleecová podšívka a zimní stélka (vložka). Dětská noha je tak v naprostém teplotním komfortu, připravena na jakoukoliv zimní aktivitu.

 

Střih KEEN obuvi je božsky pohodlný


2. Voděodolná membrána

Sucho. Další zásadní parametr, na který je nutno koukat při výběru dětské obuvi do sněhu a vlhka. Aby zůstala i ponožka v suchu, je třeba zabránit průniku vlhkosti z vnějšího prostředí dovnitř boty. Současně je ale třeba dbát na to, aby přebytečné teplo vytvořené v botě během aktivity se postupně dostávalo od těla pryč a noha se nepotila.

Jsou to vlastně takové dva „protipóly“, u kterých je třeba najít naprosto vyvážený poměr. A přesně ten nachází membrána KEEN.DRY a zaručuje dokonalou ochranu nohou před vlhkem i v nepříznivých povětrnostních podmínkách a současně dostatečnou prodyšnost.

 

KEENy pro zimní radovánky mají voděodolnou membránu


3. Střih boty

Pohodlí. Dětská zimní bota musí být lehká a dostatečně vysoká. Měla by sahat minimálně přes kotníkový kloub, a to nejen proto, aby sníh nenapadal dovnitř boty, ale proto, aby byl kloub stále v teple.

Dalším důležitou věcí je ohebnost zimní sněhule. Vemte si, kolikrát musí dítě bohu ohnout už jen při stavbě sněhuláka nebo nekonečného běhání do kopce se sáňkami v ruce. KEEN nabízí unikátní technologii KEEN BELLOWS FLEX (např. u modelu Snow Troll), která usnadňuje každý tento pohyb. Je to prvek harmonikového tvaru nad nártem, přesně tam, kde se bota potřebuje ohýbat. Harmonika tento ohyb výrazně usnadňuje, takže dětská noha získává i v zimních sněhulích naprostou pohybovou svobodu.

 

Pro náročné zimní sněhohrátky se hodí flexibilita obuvi s KEEN BELLOWS FLEX


4. Podešev

V zimním období jsou povrchy kluzké, plné namrzlé vody, ušlapaného sněhu nebo naopak sněhu rozbředlého. Pro bezpečí dětských nohou je tak nutné pořídit zimní boty, které budou mít hluboký vzorek. Fungují na podobném principu jako pneumatika na autě. Ve sněhu se lépe zakousne do povrchu a bota tak lépe drží. Také odraz je snazší a noha neuklouzne. K tomu je ale zapotřebí také kvalitní gumové směsi. KEEN používá pro zimní podešve speciálně vyvinutou pryžovou směs do mrazů KEEN.FREEZE

 

KEEN podešev s hlubokým zimním vzorkem


5. Snadné nazutí a vyzutí

Není nic horšího než dítko, které si nedokáže samo obou boty, a to právě v zimě. To se pak zapotíme už jen při obouvání a nekonečném šněrování. Vyhněte se tomu a vybírejte takovou obuv, kterou si i ti nejmenší dobrodruzi nazují úplně sami. K tomu napomáhají široké pásky na suchý zip, které si zapne třeba i v palčácích (např. u modelu KEEN Kootenay) nebo stahovací šňůrky neboli bungee tkaničky (např. Knotch Chukka).
 

KEEN zimní obuv má vynikající izolaci až do mínus 40 stupňů

Při výběru se zaměřte na všechny tyto parametry, aby si vaše děti mohly užívat zimních radovánek a nemusely se soustředit na boty. Klouzající, špatně ohebná nebo těžká bota jim bude jejich sněhohrátky znesnadňovat. Navíc, s kvalitní dětskou zimní obuví budete mít i vy jistotu, že budou mít nohy v suchu a v teple.

Jakou botu vyberete?


Doprava zdarma Novinka

KNOTCH CHUKKA YOUTH

1 799 Kč
Doprava zdarma Novinka

KNOTCH CHUKKA CHILDREN

1 799 Kč
Novinka

KNOTCH CHUKKA TOTS

1 399 Kč
Doprava zdarma Novinka

SNOW TROLL WP CHILDREN

2 159 Kč 2 399 Kč
Doprava zdarma Novinka

SNOW TROLL WP YOUTH

2 159 Kč 2 399 Kč
Doprava zdarma Novinka

CHANDLER 2 CNX CHILDREN

1 619 Kč 1 799 Kč
Doprava zdarma Novinka

KOOTENAY IV MID WP CHILDREN

1 799 Kč 1 999 Kč
Doprava zdarma Novinka

KOOTENAY IV MID WP YOUTH

1 799 Kč 1 999 Kč
Novinka

CHANDLER 2 CNX TOTS

1 169 Kč 1 299 Kč