3 min čtení 02. 10. 2020

Na první pohled vysoká investice, v reálu boty, které ani po roce intenzivního používání nejeví téměř žádné známky opotřebení. A hlavně nám jako rodičům ušetří spoustu nervů, protože co si budeme povídat, takový puchýř, mokrá ponožka nebo odřenina na dětské nožičce v důsledku uklouznutí může pěkně zkazit nejeden výlet.

Kvalitní bota v terénu rovná se méně úrazů, méně unavených a bolavých nožiček. Nepromokavá membrána KEEN.DRY vám dodá klid, i když vás na výletě překvapí déšť a také z vás udělá nejskvělejší mámu s tátou, kterým nevadí, že budou děti dupat v kalužích, i když vás ještě čeká dlouhá cesta a není úplně vhodné promočit boty a ponožky. Jsou to možná detaily a vím, že děti, když chtějí kňourat, vždy si něco najdou. Ale při dobrém výběru bot si na vás nepřijdou ani s puchýřky ani mokrými ponožkami.

Terezka na výletě v horách jedině v obuvi KEEN

Kritéria pro výběr bot, kterými se řídíme my, akční rodiče

I přesto, že jsou holky stále větší parádnice a milují šatečky, co se týče bot, jsme bezkompromisní. Nevadí mi uzavřené střevíčky s dostatkem místa na prstíky a pevnou patou. Ale přes práh nám do domu nesmí žádné dětské boty s otevřenou špičkou a jakékoliv pantofle.

Velkou část roku holky chodí v KEEN sandálech. Díky super podrážce a pevné špičce jsou bezva do hor, na vodu i do města, a když do nich přidáte ponožky, poslouží skvěle nejen v létě, ale i během suchých jarních a podzimních dní. Při nákupu beru v potaz váhu, místo na prsty a materiál a raději pořídím jedny kvalitní boty než troje levnější v různých barvičkách.

Na vrcholky hor chodí Terka pouze v pevné KEEN obuvi

 

Boty pro každé roční období

Co se týče našich oblíbených „KEENů“, všichni asi znáte jejich legendární sandále. Ale víte, že vyrábí i méně známé celoroční uzavřené botky a zimní sněhule až do -32 stupňů?

Vlastnosti mají podobné jak z pohledu kvalitní podrážky, komfortu pro prsty, materiálu i nezničitelnosti. Výhodou je i jednoduchost v nazouvání na bázi stahovacích gumiček. Podzimní botky děti unosí vesměs celoročně, krom letních teplých dní a pobytu v zimě na horách, protože jsou příjemně prodyšné a většina z nich má i vodoodolnou membránu.

Díky membráně KEEN.DRY má Terezka nohy v suchu i za deštivých výletů

proč se nebát vyšší ceny

Nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Uznávám, že zejména pro děti je nákup opravdu vysoká investice. Na druhou stranu ty botky neztrácí na kvalitě, nesešlapou se, po sezóně nepoznáte rozdíl. Bez problémů je unosí mladší sourozenec a pak je ještě prodáte jako nové.

Mno, mrkněte sami do Terezčina botníku. Vesměs od loňského července točila modré sandále, fialové podzimky, zimní sněhule a pak jedny střevíčky k šatům. Hory, odrážedlo, kolobrnda, písek, sníh a pražská posypová sůl. A všechny jsou pro roce intenzivního používání jako nové...
 

dětské KEEN Terradora K
dětské KEEN sandále

 

Text a foto: Martina Bulánková

Martina Bulánková

 

MARTINA BULÁNKOVÁ

Autorka blogu www.Akcnirodice.cz plného inspirace NEJEN pro rodiče s dětmi. Spolu s autorkou a její rodinou (a našimi KEENy) se můžete vydat do hor, na vodu, kola ale i s batohem do světa.