2 min čtení 24. 07. 2020

SAndály i do pračky?

Jistě oceníte, že všechny modely sandálů do vody můžete bez obav prát v pračce. Nezáleží na tom, jestli je svrchní část kožená nebo z umělých vláken. Vždy ale volte šetrný program praní ve studené vodě a používejte jemné prací prostředky bez aviváže. Kožené sandály KEEN jsou vyrobené z kůže, která nepopraská ani nezmění tvar, když je vyperete.

ruční mytí

Ostatní sandály, pantofle či flipflopy čistěte hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Pokud je potřeba použijte na čištění kartáček nebo měkký hadr. Obuv pak nechte před dalším použitím volně proschnout.

Péče o kožené sandály

O kožené sandály KEEN se starejte jako o kterékoliv jiné kožené boty. Pokud je potřeba, očistěte je suchým hadříkem nebo houbičkou a speciálními čisticími prostředky na nubuk a poté sandály ošetřete přípravkem na kožené boty (vosk, krém, …).

pozvolné schnutí

Důležité je nesušit sandály na přímém slunci nebo topných tělesech. Po pozvolném usušení je nutné kožené části změkčit krémem či voskem.

Jestliže vás na túře zastihla průtrž mračen a vy jste se vrátili s promočenými botami, nedávejte je na radiátor. Nechte je uschnout samovolně. Nesušte v sušičce.

Nenechávejte sandály zavřené v igelitových taškách. Po návratu z túry, cest či z práce nechte své sandály vždy volně proschnout.

Keen