3 min čtení 25. 10. 2021

Kdyby bylo na dětech, vyberou si boty jen podle toho, které se jim nejvíc líbí. Ale co velikost, funkce, speciální prvky? O to se postaráme my, rodiče. Víte, jak vybrat pohodlné a dobře padnoucí boty? Víte, jak měřit chodidlo a jaká kritéria by měla dětská bota splňovat? Všechno jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Dětská obuv do přírody i do školy

Zapomeňte na boty „do školy“ a „na ven“, KEENy pro děti jsou všestranné. Tato americká značka vyrábí kvalitní dětské sandály, městské nebo trekové boty , zateplené zimní boty či boty do vody.

Díky modernímu designu je děti mohou nosit kamkoliv a kdykoliv, každý rok vychází nová kolekce letních i zimních dětských bot. Takže ať už se vaše dítě vydá dobývat lesy na letní tábor, zdolávat ledové pláně na lyžařském výcviku, proběhne louží, nebo se po kotníky zaboří do bláta, s botami KEEN nikdy nešlápne vedle.

Správná velikost dětských bot

Pro bezproblémový vývoj dětských nohou je správná velikost bot velmi důležitá. Menší děti mohou ze svých botiček vyrůst už po pár měsících, a proto byste měli pravidelně kontrolovat jejich velikost. Nečekejte, až si vaše děti začnou stěžovat, že je boty tlačí. Kromě délky je důležitá i šířka boty a široká špička, aby prstíky vašeho dítěte měly dostatek prostoru pro přirozený pohyb a oporu při chůzi.

Správnou velikost určíte tak, že stojícímu dítěti změříte nejdelší část nohy – od středu paty ke středu nejdelšího prstu. Každý máme obě nohy jinak velké, takže velikost bot vybírejte podle té větší. Správně byste měli ještě připočíst nadměrek 1-1,5 cm, ale některé značky už s rezervou počítají. Třeba KEENy nadměrky do svého číslování automaticky zahrnují, takže centimetry navíc přidávat nemusíte. Jak správně změřit nohu, si můžete přečíst v našem starším článku.

kategorie velikostí podle věku

Dětské boty KEEN jsou rozdělené do čtyř kategorií podle věku:
 

 • infant (6 měsíců-2 roky)
 • tots (2-7 let)
 • children (8-13 let)
 • youth (9-15 let)
   


Kvalitní materiály a technologie

KEEN všechny technologie a vylepšení sdružuje pod pojmem hybrid.ology. Dětské boty mají celou řadou praktických vychytávek, které jako rodič náležitě oceníte:
 

 • KEEN.CNX
  technologii najdete u všech nízkoprofilových a lehkých bot s kvalitní podešví a mezipodešví z tlumící pěny
 • Rychlozavazování
  díky němu se při odchodu z domova nemusí trápit ani děti, ani vy
 • Patentovaná ochrana prstů
  zabrání možnému zranění, až bude vaše dítě příště zase skákat z kamene na kámen. Nehledě na to, že špičky bot zůstanou jako nové a neokopané.
 • Prodyšné materiály
  všechny boty pro děti se vyrábí z kvalitních prodyšných materiálů, které rychle schnou
   

Teď už můžete prcky bez obav nechat proběhnout horským potokem, protože dětská obuv KEEN nezklame v žádném terénu. A pokud domů dorazí s botami obalenými blátem, nezoufejte a přečtěte si článek, jak čistit a pečovat o obuv KEEN".

Pohodlné kroky během každé cesty za jakýmkoliv dobrodružsvím,
KEEN