4 min čtení 24. 03. 2020

Vyrostly vám děti z bot? Potřebujete nakoupit obuv novou, ale nemáte možnost vyzkoušet si boty na prodejně?  Poradíme vám, jak postupovat při nákupu obuvi online z našeho e-shopu.

Výběr bot "na dálku"

Online nákupy obuvi nemusí být složité. Stačí dodržet pár pravidel a riziko špatné volby snížíte na minimum. Jak na to? Zaměřte se hlavně na správnou volbu velikosti, prozkoumejte model ze všech stran a pročtěte si parametry. I na dálku se na nás můžete obrátit a zeptat se na radu nebo upřesnění.

Volba velikosti bot

Jste-li již vlastníkem Keen obuvi, pak jednoduše objednejte tu, kterou již máte vyzkoušenou. Porovnávejte vždy velikosti stejného typu obuvi, tj. "pohorky s pohorkami", "sandály se sandály" (pokud tedy máte doma sandály a objednáváte pohorky, nebo naopak, raději si velikost znovu ověřte ve velikostní tabulce).

Jiné to bude v případě, že žádnou obuv Keen doma zatím nemáte, nebo nakupujete boty pro děti, které své velikosti právě odrostly. Jak na to?

Jak správně změřit nohu

Nejpřesnější parametr zjištění velikosti je délka chodidla v cm. Ve velikostní tabulce si pak snadno dohledáte, jaká velikost odpovídá vámi naměřeným centimetrům. Důležité je tedy správně nohu změřit. Postup je stejný u dospělých i u dětí...

Na čistý papír nebo karton (postačí i použitá papírová nákupní taška) udělejte čáru, ke které se postavte vy nebo vaše dítko patou. Poté si vyznačte (fixou kolmo k podložce) další čáru nad nejdelším prstem nohy. Je vhodné být ve vzpřímené poloze a uvolněný, protože noha přirozeně dolehne na podložku. Proto je lepší, pokud vám tuto "značku" pomůže udělat někdo jiný, kdo je v dosahu. Poté jednoduše změříte vzdálenost obou značek centimetrem či pravítkem.
 

Čáru nad nejdelším prstem vyznačujte fixou kolmo k podložce. Dbejte, aby pata byla správně na "startovní" čáře, k tomu můžete použít kolmo postavené pravítko.
Změřte vzdálenost mezi oběma čárami pravítkem či centimetrem a převeďte si dle Keen velikostní tabulky na US velikost.

Obuv vybíráme ve velikost, ve které nám vyšla délka chodidla v cm. Rezerva, tzv.  nadměrek je již ve velikosti započten. Vyjde-li vám tedy délka dámského chodidla 25 cm, objednejte si boty ve velikosti 8 US dámské velikosti.

Samozřejmostí je rozlišení velikosti pro dámské, pánské a dětské boty. Keen však navíc rozlišuje dětské boty na infant, tot´s, children (kids) a youth (junior). Jak se vyznat v tomto názvosloví? Převádíme tedy více do češtiny:

infant: děti 6 měsíců -cca 2 roky (jsou to spíše takové "capáčky")
tots: batolata - předškoláčci, tj. 2 - cca 7 let
children: děti 8 - cca 13 let
youth: teenageři ve věku cca 9 - 15 let

Takovéto dělení dětských bot má své opodstatnění. Jeden model tak může být pro menší děti se snadnějším zapínáním na suchý zip a pro ty větší na tkaničku.

Odkaz na zobrazení velikostní tabulky najdete u všech produktů vpravo pod barevnou nabídkou.

Výběr barvy

Jak dobře se vám daný barevný odstín zobrazí na monitoru, záleží nejen na nasvícení produktu při focení, ale také na nastavení vašeho PC. Pokud se vám zdá barva velmi sytá, zkontrolujte si nastavení barev v monitoru, případně porovnejte z jiného PC či mobilního telefonu, máte-li možnost. Všechny Keen boty jsou nafoceny profesionály v ideálně nasvíceném studiu, proto barevnost fotek v naprosté většině odpovídá reálnému vyobrazení. Nemusíte se tak obávat výrazných rozdílů.

Na co se ještě zaměřit

  • Při výběru si prohlédněte všechny fotky boty z různých úhlů pohledu, které nabízíme v galerii fotek, hned pod velkým obrázkem produktu. Získáte celý obraz boty jak ze strany, tak zpředu či zezadu, ale i shora. Důležitý je i pohled na podešev, zejména když vybíráte obuv pro turistiku.
  • Mrkněte také na "specifikaci" produktu. Najdete tam potřebné informace k materiálům i doporučené aktivity, na které je daný model vhodný.

 

Nevíte si rady? Napište nám!

Neváhejte nám napsat a zeptat se přímo na váš problém. Jsme připraveni vám s výběrem pomoci po mailu i po telefonu. Napište nám "dotaz na zboží".

 

Přejeme vám pohodové kroky v nové Keen obuvi,
 

Eva Votavová