2 min čtení 03. 04. 2019

Novinka jarní kolekce 2019

Letos přichází Keen se zcela novou botou. Treková voděodolná pohorka Karraig je nejtvrdší a nejvyšší bota v nabídce, hned za oblíbeným modelem Galleo.

Celokožený svršek a lepená obsázka dělá z boty nejbytelnější Keen pohorku. Pokud byste ji chtěli zařadit do kategorie trekové obuvi, co do tuhosti, spadá do kategorie "B". Je vhodná na náročnější treky s těžším batohem i na nezpevněné cesty. Například do Alp.


 

  1. Tzv. "patní brzda" pro extra podporu při sestupu. Přidává větší stabilitu při chůzi s těžkým batohem.
  2. Tvarovaná gumová podešev s 4mm hlubokým vícesměrným vzorkem, což umožňuje dokonalý záběr v nezpevněném terénu.
  3. Voděodolnost zaručuje prodyšná PU membrána KEEN.DRY, která bude dokonalou ochranu vašich nohou v nepříznivých podmínkách.
  4. Vyrobeno v Evropě za použití materiálů z celého světa.

 

Prohlédnout detail »

Perfektní a pohodlné uchycení na noze je vyřešené pomocí kovových oček a háčků pro snadné upínání a speciálního systému Heel Lock, který obepíná oblast kotníku. V přední části nabízí bota vysoce abrazivní gumovou špičku pro ochranu boty proti oděru. Mezipodešev je vyrobena z PU pěny, uvnitř je pak bota opatřena vyjímatelnou EVA vložkou dvojí hustoty.

Na co nezapomínat

  • Boty zkoušejte spíše odpoledne (noha během dne otíká).
  • Na zkoušení použivejte vhodné ponožky, tedy do trekových bot silnější ponožky na trekking.
  • Při zkoušení boty utahujte od špičky, systém Heel Lock pomůže správně utáhnout oblast kotníku.
  • Využijte na prodejnách nakloněnou plošinu s nerovnostmi: Při chůzi nahoru vám nesmí "lítat" pata nahoru a dolů. Při chůzi dolů vám nesmí narážet prsty na špičku boty.


Dejte si načas a boty zkoušejte trpelivě. Dobrý výběr je to nejdůležitější. Ve špatně vybrané obuvi si váš trek neužijete a s nohami plnými puchýřů ho spíše protrpíte.  Na prodejně vám s výběrem a volbou správné velikosti rádi poradíme.

Přejeme vám pohodlný krok a příjemné zážitky,
Keen