Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím
4 min čtení 04. 05. 2021

V botách KEEN se vám nestane, že byste měli mokré nohy, puchýře na patě nebo nakopnutý palec. Jakmile vyrazíte na túru, k vodě nebo třeba za poznáváním cizích měst, soustřeďte se jen na příjemné zážitky. O pohodlí vašich nohou se postarají KEENy.

KEEN u svých bot přichází každý rok s inovativními zlepšeními a vy se tak můžete spolehnout na celou řadu technologií, které vám zpříjemní aktivní pohyb venku. Kromě vývoje nových technologií značka KEEN usiluje také o to, aby vyráběla obuv s co nejmenšími dopady na životní prostředí. Seznamte se s nejdůležitějšími technologiemi, které najdete u bot KEEN, a pohlídejte si je u svého dalšího páru.

Představujeme vám ty nejzásadnější technologie, které ochrání vaše prsty, zajistí teplo od nohou, nebude vás už trápit odér propocených bot a mnoho dalších...

KEEN.AQUA – Aby boty neklouzaly

S touto technologií se setkáte často u letních bot nebo sandálů určených do mokra. Díky speciálně upravené gumové podešvi, kde zonální spárování AQUA STOP dobře odvádí vodu, bota neklouže ani na mokrém povrchu. Vy se tak můžete spolehnout na maximální trakci, která vám umožní mnohem bezpečnější pohyb.

v KEEN sandálech bezpečně i do mořské vody

ECO ANTI-ODOR – Už žádný zápach z bot

Stélky bot s označením CLEANSPORT NXT nebo ECO ODOR CONTROL jsou naplněny přírodní antibakteriální probiotickou technologií. Ta využívá mikroby, které produkují enzymy a přirozeně odbourávají zápach potu. KEEN představil řešení, které nepoužívá těžké kovy nebo nebezpečné chemikálie. Při výrobě se nepoužívají pesticidy ani biocidy a KEEN naplňuje svůj závazek chránit životní prostředí.

KEEN.ALL-TERRAIN – Dokonalý záběr v jakémkoliv terénu

Kvalitní gumová podešev KEEN.ALL-TERRAIN se 4 mm hlubokým vícesměrným vzorkem zajišťuje dokonalý záběr. Díky vyšší trakci, která podporuje přilnavost, se můžete pohodlně a bezpečně pohybovat v jakémkoliv terénu za jakéhokoliv počasí.

KEEN.BELLOWS FLEX – O 60 % snazší výšlap

KEEN.BELLOWS FLEX je nová unikátní technologie, která předchází tření materiálů a vám se půjde 3krát lehčeji. Čím méně odporu cítíte při chůzi, tím efektivnější a pohodlnější vám každý krok připadá. Díky inovativnímu přístupu vaše boty navíc déle vydrží, protože kriticky namáhané místo ohybu u všech pohorek a trekových bot získalo novou ochranu.

KEEN obuv s technologií tempo Flex pro snazší ohyb boty

KEEN.DRY – Sucho v botách po celou cestu

Voděodolná prodyšná PU membrána KEEN.DRY zaručuje dokonalou ochranu nohou v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Membránová vložka propouští páry ven, ale dovnitř se žádná voda nedostane. Díky tomu vaše nohy zůstanou suché a v pohodlí a vy si budete moct užít výšlap naplno.

KEEN.PROTECT – Dejte sbohem ukopnutým prstům

KEEN jako první na světě přišel s patentovanou ochranou KEEN.PROTECT, kdy podešev překrývá špičku boty až přes prsty. Díky zesílené přední části, která bezpečně obaluje obuv, získáte maximální ochranu. I proto jsou dětské boty s technologií KEEN.PROTECT tolik oblíbené mezi rodiči. Můžete ratolesti nechat venku řádit bez obav, protože nebezpečí nakopnutého palce je zažehnáno.

KEEN.WARM – Už nikdy víc zmrzlé nohy

Lehká hřejivá izolace KEEN.WARM vyvinutá speciálně pro KEEN se skládá z rozdrceného bambusové uhlí a polyesteru. Dřevěné uhlí z bambusu je přírodní materiál budoucnosti. Zvyšuje zadržování tepla, potlačuje zápach, absorbuje vlhkost a udržuje tepelný komfort uvnitř boty. Při výběru zimní obuvi se držte jednoduchého pravidla – čím víc gramů izolace, tím teplejší boty. S tepelnou izolací KEEN.WARM si můžete užívat příjemné procházky i v mrazivém počasí.

KEEN RECYCLED P.E.T. - využití   plastového odpadu z PET lahví

Mnoho produktů KEEN se vyrábí z použitých plastů, které by jinak skončily na skládkách nebo v tom nejhorším případě ve světových oceánech. A podle některých vědců by kolem roku 2050 mohlo být v oceánech víc plastů než ryb. KEEN se proto snaží aktivně využívat PET plasty jako zdroj materiálu. Proto na některých modelech najdete kvalitní ripstop síťovinu, lemování nebo tkaničky vyrobené právě z recyklovaných PET lahví. Na výrobu některých bot KEEN bylo použito až 9 plastových lahví. Čím víc odpadu se znovu využije, tím čistší bude naše planeta.

Další technologie a vychytávky

Než si koupíte svůj nový pár bot KEEN, podívejte se na souhrn všech technologií a zjistěte, na co všechno se u svých nových KEENů můžete těšit.

KEEN usiluje o co nejnižší dopady na životní prostředí

 

KEEN