2 min čtení 23. 03. 2021

Stezky Via Czechia představují zatím nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích. Objevte jejich kouzlo i vy.

Na stezce Via Czechia

Severní a Jižní stezka

Trasy Severní stezka a Jižní stezka přecházejí celou Českou republikou od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod, zhruba sledují státní hranici a překračují nejvyšší vrcholy většiny našich hor. Trasy procházejí v co největší míře přírodou a směřují k hlavním zajímavostem jednotlivých oblastí.

V čem jsou tyto trasy jedinečné?

  • Jedná se o nejdelší, nejodvážněji vedené a důkladně zmapované a zdokumentované dálkové trasy v České republice
  • Každá trasa vede od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR, měří přes 1000 km, což představuje přibližně 6-7 týdnů pěšího putování nebo 2-3 týdny na kole
  • Obě trasy jsou vytvořeny ve variantách pro pěší turistiku, cykloturistiku a v horských úsecích pro zimní turistiku na lyžích.
  • Trasy jsou rozděleny na logické úseky, s uzlovými body dobře dostupnými veřejnou dopravou, lze je tedy absolvovat postupně po částech – podle časových možností, chuti, kondice apod.
  • Trasy jsou koncipovány tak, aby každá etapa končila v místě kde lze spát pod střechou, kvalitní turistické ubytování je k dispozici minimálně každých 20-25 km. Přibližně u poloviny etap je k dispozici kemp nebo oficiální tábořiště.
     

Tipy na ubytování a významná místa

Byla provedena rešerše ubytování a vytipovány doporučené penziony, horské chaty a hotely. Trasy jsou detailně popsány a zmapovány pomocí online nástroje mapy.cz, součástí jsou informace o náročnosti, převýšení, turistických přístřešcích, studánkách a pramenech nebo možnostech občerstvení, či nocování

Významnými body na stezkách Via Czechia jsou křesťanská poutní místa, která se pro někoho mohou stát samostatnými cíli putování.

na stezce Via Czechia

Pěšky, na kole i na lyžích

Každou stezku lze projít celou najednou nebo po částech, pěšky, na kole případně na lyžích, spát komfortně v penzionech a horských chatách, případně stanovat na krásných místech. Každý si tedy může vybrat oblíbenou formu putování nebo kombinovat jednotlivé aktivity podle reliéfu krajiny, či ročního období.

více o dálkových stezkách - www.viaczechia.cz
buďte v centru dění - facebook.com/viaczechia 

 

Prostudujte si trasy, připravte pohodlné KEEN trekovky a naplánujte si parádní, dobrodružnou výzvu.
Váš KEEN