4 min čtení 07. 06. 2021

KEEN sandálky dostal můj syn Petřík k testování začátkem května v rámci výzvy „Staňte se testerem KEEN obuvi“. Počasí nám bohužel moc nepřálo, ale i přesto s námi zvládly několik zatěžkávacích zkoušek. Je skvělé, že se dají bez problémů nosit i s ponožkami, tudíž  se dají krásně využít již mnohem dříve než běžné sandálky.

Botičkám jsme dali zabrat v lese, na zahradě i na kamenitém terénu. I lezení po stromech v nich byla hračka. U těchto sandálků je skvělé, že se hodí jak do města, tak i do přírody – což nás zajímalo v testování nejvíce.


Lehký sportovní sandál je určen pro volnočasové aktivity a objevování nových dobrodružství

Praktické detaily

To co Petřík nejvíce na sandálkách ocenil, je plná špička, díky které nehrozilo žádné ukopnutí palce či žádná vzpříčená větev v botičce při překonávání překážek v lese.

Co mě velice překvapilo a potěšilo, byla podrážka botiček. Oproti staršímu modelu (který znám od staršího syna) byla tato podrážka mnohem ohebnější a tedy pohodlnější při chůzi. Měkká podrážka zajišťuje i lepší přilnutí k terénu a díky ní boty nekloužou. Podešev je opravdu kvalitní se vzorkem, který vás nikde nezradí a navíc u našeho modelu měla reflexní barvu, tudíž jsem ho viděla na dálku.
 

V sandálech zvládnu nejen šplhat po stromech...,
... ale i krátit si cestu po kamení směr vrchol...
nebo si užívat her u vody bez obav, že bude zle, když namočím boty.


Střih

Tento model sandálků Newport Neo H2 je užší než starší model, nepůsobí tak „humpolácky“, ale sandálky přesto pohodlně pasují i na širší nožku, kterou má syn. Takže letošní model má u nás plusové body také za vzhled.


Mami neboj, ta podrážka vážně drží, já do té vody nespadnu...


Navíc, velká výhoda pro nás byla, že jsou z rychleschnoucího materiálu, takže jsme si mohli zablbnout i v kalužích v tomto propršeném květnu.


Jak nateklo, tak zase vyteče a popruhovina celkem brzy uschne, je z rychleschnoucího materiálu


Jediné co má u Petříka menší mínus je jejich obouvání. Sice mají suchý zip a rychlostahování, ale tím že jsou u kotníčku užší, tak malé dítě má problém si je řádně samo povolit a obout.


Když nepřeje sluníčko, přidáte jen ponožku a netřeba měnit boty

Shrnutí

Za nás to jsou nejlepší sandálky, které opravdu vydrží a mají tak multifunkční využití. Už se těšíme na teplíčko u vody. Značka KEEN mě přesvědčila, že je opravdu velice kvalitní, odolná a pohodlná. Budeme se jí určitě i nadále držet.


Tak už jsem připravený na to léto...

 


popis produktu

dětské sandály KEEN Newport Neo H2KEEN Newport Neo H2

určení: cestování, volný čas
svršek: rychleschnoucí prodyšná polyesterová páskovina
stélka: EVA, anatomicky tvarovaná
mezipodešev: EVA, zpevněná stabilizačním prvkem ESS shank
podešev: gumová s ochranou prstů KEEN.PROTECT
ošetření vnitřku boty: přírodní antibakteriální technologie
zapínání: stahovací elastická gumička (rychlozavazování)

MOC: 1 799,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách KEEN Concept Store nebo partnerských obchodech Rock Point.
 


Testovali:


Petřík VavroušekTESTOVAL: PETŘÍK VAVROUŠEK (4 roky)
NAPSALA: EVA VAVROUŠKOVÁ

 

Většinu našeho času trávíme venku. Pohyb v přírodě milujeme, ať je to jízda na kole, chůze po horách či jen tak toulání v lese. Naším dětem není cizí stanování ani sjíždění řeky již od jejích raného dětství. Část života jsme s dětmi prožili i v Norsku. Proto také víme, že kvalitní vybavení a obuv je potřeba k plnohodnotnému prožitku v přírodě za každého počasí. Protože jak Norové říkají - špatné počasí neexistuje, záleží jen, jak se oblečeme. A tím se u nás v rodině řídíme.