3 min čtení 21. 06. 2021

Vzhledem k tomu, že se blížila sezóna pěkného počasí, čím dál víc jsem přemýšlel o nákupu nových sandálů. Při hledání těch nejvhodnějších jsem narazil na možnost, přihlásit se do výběru dobrovolníků, kteří mohou vyzkoušet a otestovat sandály v rámci projektu „Staňte se KEEN testerem“.  Jsem velmi rád, že jsem byl vybrán a mohu tak otestovat model Targhee III Open Toe.


Kvalitní gumová podešev KEEN.ALL-TERRAIN je s vícesměrným vzorkem pro pohodlnou chůzi v přírodě

Kde jsem testoval

Sandály KEEN Targhee III Open Toe jsem testoval jak ve městě, tak v přírodním terénu a jelikož letošní jaro teplému počasí moc nepřálo, měl jsem možnost boty vyzkoušet nejen během pěkných dní, ale také v období, kdy spadlo pár kapek. Musím říct, že sandály i za těchto podmínek splnily mé požadavky ve všech směrech.

Střih boty

Obuv je pevná a zároveň krásně odlehčená. Pásky na sándálech jsou na suchý zip a díky tomu je možné je přizpůsobit velikosti kotníků i noze okolo nártu. I přesto, že jsou boty vyrobeny z koženého materiálu, noha se v nich nepotí a neklouže. Podrážka je z kvalitní gumy, aby se neprošlapala, jako se stává po několika málo nošeních u jiných levných sandálů.


Upevnění na noze je vyřešeno pomocí dvou nastavitelných pásků na suchý zip přes nárt a jednoho zadního vyměkčeného pásku kolem kotníku

Shrnutí

Co se týče testování ve městě, tak i přes chůzi po asfaltu chodidla nebolí a necítíte nárazy tvrdého povrchu. Stejně tak i v přírodním terénu jsou boty velmi pohodlné.

I přes celkem krátkou dobu testování, tak vzhledem k získaným zkušenostem s těmito sandály v posledním měsíci a porovnáním se sandály jiných značek používaných v minulých letech, bych tuto obuv doporučil k nákupu. I když se může cena sandálů zdát vyšší, řekl bych, že odpovídá kvalitě obuvi a komfortu, který bota při chůzi nabízí.

 


popis produktu

pánské sandály z prémiové kůže KEEN Targhee III Open Toe sandal manKEEN Targhee III Open Toe sandal men

určení: město, lehký terén
svršek: prémiová kůže
podšívka: rychleschnoucí
stélka: EVA, anatomická s podporou klenby
mezipodešev: EVA
podešev: KEEN.ALL-TERRAIN s vícesměrným vzorkem
ošetření vnitřku boty: Eco Anti-Odor pro odbourání zápachu
zapínání: 3 nastavitelné pásky na suchý zip

MOC: 2 399,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách KEEN Concept Store nebo partnerských obchodech Rock Point.
 


Testoval:PETR MENŠÍK

Petr se věnuje horolezectví, snowboardingu a v letních dnech wakeboardingu. S rodinnou tráví hodně času na horských túrách. Mezi oblíbené oblasti patří Beskydy, Jeseníky, Šumava, Krkonoše a Tatry. Jelikož také rád fotí, túry s ním jsou vždy na “dlouho”.