2 min čtení 24. 07. 2020

Jako u všech bot, které si kupujete, i u sandálů počítejte s několika milimetry navíc. Jakmile vám budou prsty nebo pata přesahovat přes okraj boty, hrozí, že se při chůzi zraníte. Ideální je samozřejmě si boty vyzkoušet přímo v prodejně, protože každý model sandálů, flipflopů nebo pantoflí vám může sedět trochu jinak.

Jak změřit délku chodidla doma

Nejlepší způsob, jak změřit délku chodidla doma, je, stoupnout si ke stěně a pod nohu dát papír. Spodní hrana papíru se stejně jako vaše pata dotýká stěny a tvoří spodní čáru měření. Nad nejdelším prstem uděláte tužkou položenou kolmo k papíru čáru.

Je důležité, abyste stáli celou vahou na noze, kterou měříte. Tímto způsobem si změřte obě nohy a kupujte boty vždy podle většího chodidla. Rozdíl mezi velikostmi může být klidně i 1 cm a určitě nechcete, aby vás jedna z bot tlačila.

Keen už počítá s nadměrkem

Tak a teď to nejdůležitější – velikost, kterou jste naměřili, je velikost, ve které si budete vybírat své nové KEENY. U většiny modelů KEEN již počítá s rezervou (nadměrkem), abyste nemuseli připočítávat milimetry navíc.

Vyjde-li vám tedy délka dámského chodidla 25 cm, objednejte si boty ve velikosti 8 US dámské velikosti. U dětských bot navíc rozlišujeme 4 podkategorie: infant (0,5-2 roky), tots (2-7 let), children (8-13 let) a youth (9-15 let).

Samozřejmě je vždy jistější, jako u jakékoliv jiné obuvi, si daný model před nákupem nejprve vyzkoušet.

Víte, že není sandál jako sandál? KEEN nabízí modely do města, k vodě i do terénu tzv. "outdoorové sandály", elegantní flip flopy... Přečtěte si, Jak na výběr sandálů a jaké výhody vám KEEN sandály přinesou.
 

 

Přejeme vám, ať je každý váš krok pohodlný,
KEEN