2 min čtení 25. 05. 2022

Situace Ukrajiny nám již od prvopočátku válečného konfliktu není lhostejná a i nadále se snažíme konat kroky, které alespoň trochu pomohou v této nelehké situaci. Rádi bychom usnadnili kroky zejména těm nejvíce zranitelným - dětem, kterým se život víceméně den ze dne úplně změnil.

Pomáháme tak, jak umíme a v čem jsme dobří. V tom, čemu věříme a co milióny našich uživatelů oceňují. A to jsou KEEN boty, které umí zajistit pocit pohodlí.

Darovali jsme 1600 párů dětských bot KEEN

Ve spolupráci s mateřskou společností KEEN (keenfootwear.com) a organizací Člověk v tísni o.p.s. jsme předali dar, který obdrží děti ukrajinských uprchlíků. Celkem 1600 párů KEEN sandálů bude rozděleno po celém západočeském kraji – centra Člověka v tísni.
 

Jan Štika připravuje 1600 párů obuvi KEEN pro ukrajinské dětské uprchlíky
1600 párů KEEN obuvi jsme předali organizaci Člověk v tísni a poslouží ukrajinským dětským uprchlíkům

Předání daru za naši českou KEEN pobočku zprostředkovali Tomáš Skala (produktový manažer KEEN) a Jan Štika (brand manažer KEEN). Věříme, že tím alespoň trochu přispějeme k lepšímu pohodlí každodenního života, který zde ukrajinské děti musejí žít, ač si jej takto sami nevybraly. Jak řekl Honza Štika:

Nedovedu si představit, že bych se měl, jako malý kluk, sbalit a odjet jen s jedním rodičem a s jedním kufrem do cizí země. Do země, kde nerozumím a kde to neznám. Přijít o domov a začít se stavět znovu na vlastní nohy. Abychom to alespoň těm nejmenším trošičku usnadnili, darujeme jim obuv, ve které budou tyto nové kroky o trochu pohodlnější a jistější.

 

Pan Mgr. Jakub Paleček, ředitel pobočky Člověk v tísni v Plzeňském kraji dal velmi rychle věci do pohybu a s radostí nás informoval, na kterou cestu se botky vydaly:

"Boty jsme ihned začali distribuovat na několika místech v Plzeňském kraji. V Plzni je hlavním bodem integrační centrum, které denně navštíví více než sto dětí. V Klatovech se distribuuje skrze informační centrum a v Tachově a Stříbře za podpory Českého červeného kříže. Máme vytipované rodiny s dětmi, které boty potřebují nejvíce. Děti jsou nadšené, mají z daru skutečně velikou radost. Na rodičích je vidět překvapení i značná úleva – tuto a vlastně ani žádnou jinou obuv si nemohou dovolit koupit. Děkujeme."
 

1600 párů dětské obuvi KEEN jsme předali organizaci Člověk v tísni v Plzeňském kraji

Jsme rádi, že můžeme alespoň touhle troškou přispět ke zlepšení života dětských uprchlíků u nás. Věříme, že i drobná pomoc má smysl.

KEEN


Fotogalerie