U KEEN obuvi se můžete spolehnout na celou řadu technologií. Každým rokem nové přibývají a stávající jsou vylepšovány. A protože je jich už opravdu pěkná řada, zde je najdete všechny sepsané pěkně abecedně, abyste je rychle našli.
 

AMERICAN BUILT

 

Modely s označením AMERICAN BUILT byly vyrobeny v Portlandu v Oregonu. Výroba těchto bot byla navržena s použitím nejlepších materiálů z celého světa a produkcí minimálního množství odpadu. KEEN se snaží obnovit americkou tradici výroby obuvi a soustředit vše do jedné ze svých nejmodernějších amerických továren.

AMERICAN BUILT

BETTER LEATHER

Kožené boty KEEN s označením BETTER LEATHER jsou vyrobené z kůže s certifikací LWG. V takto certifikovaných továrnách přistupují k činění šetrně k životnímu prostředí a používají řešení, která snižují spotřebu vody a energie a eliminují znečištění odpadních vod.

CLOSED LOOP WATER TREATMENT

Technologie CLOSED LOOP WATER TREATMENT je další z kroků značky KEEN za zodpovědnějším přístupem. Kožené modely bot KEEN se vyrábí pouze z kůže vyčiněné v koželužnách s certifikací Leather Working Group. Tyto továrny přistupují k činění s ohledem na životní prostředí a používají řešení, která snižují znečištění odpadních vod a také spotřebu vody a energie.

CLOSED LOOP WATER TREATMENT

ECO ANTI ODOR

ECO ANTI ODOR znamená, že jsou stélky bot naplněny přírodní antibakteriální probiotickou technologií, která využívá mikroby k produkci enzymů. Ty přirozeně odbourávají zápach potu, aniž by se při výrobě používaly těžké kovy, nebezpečné chemikálie, pesticidy, ani biocidy. Technologie je šetrná nejen pro lidské tělo, ale i životní prostředí.

 

EVOFIT

Technologie Evofit představuje lehký materiál pružný ve 4 směrech. Dokonalé přizpůsobení pohybu nohy znamená ochranu před škrábanci a odřeninami. Variabilní hustota materiálu zvyšuje proudění vzduchu a minimalizuje přehřátí.

EVOFIT

KEEN.AQUA

Boty s technologií KEEN.AQUA mají speciálně upravenou gumovou podešev se zonálním spárováním AQUA STOP, které dobře odvádí vodu. Bota neklouže ani na mokrém povrchu a díky maximální trakci umožňuje mnohem bezpečnější pohyb.

KEEN.AQUA

KEEN.ALL-TERRAIN

KEEN.ALL-TERRAIN technologie představuje boty KEEN s vyšší trakcí a skvělou přilnavostí. Kvalitní gumová podešev díky 4milimetrovému vícesměrnému vzorku zajišťuje dokonalý záběr. Dobrá přilnavost znamená pohodlný a bezpečný pohyb za jakéhokoliv počasí a v jakémkoliv terénu.

KEEN.ALL-TERRAIN

KEEN.BELLOWS FLEX

Díky speciální konstrukci KEEN.BELLOWS FLEX v oblasti, kde se bota nad prsty ohýbá, nevzniká tření a na každý krok je potřeba o 60 % méně energie. Čím méně odporu cítíte, tím efektivnější a pohodlnější vám chůze připadá. Díky inovativnímu přístupu navíc boty KEEN déle vydrží, protože kriticky namáhané místo získalo novou ochranu.

KEEN.BELLOWS FLEX

KEEN.CNX

Technologie KEEN.CNX patří k nízkoprofilovým botám s minimálním sklonem mezi patou a špičkou, který zachovává maximálně přirozený pohyb chodidel. Ani s nízkým dropem nepřichází nohy o dostatečnou ochranu. Modely s KEEN.CNX se pyšní efektivním a lehkým designem s kvalitní podešví a mezipodešví z tlumicí pěny.

KEEN.CNX

KEEN.CUSH

Vyjímatelná pěnová stélka s technologií KEEN.CUSH se nachází uvnitř některých modelů KEEN. Stélka je vyrobená ze směsi PU, korkové a paměťové pěny tak, aby se vytvarovala a přizpůsobila chodidlu. Přináší celodenní pohodlí podobné chůzi po mechu.

KEEN.CUSH

KEEN.DRY

KEEN.DRY je vodotěsná, prodyšná membránová PU vložka. Propouští páry, ale dovnitř bot se voda nedostane. Zaručuje dokonalou ochranu nohou v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Nohy zůstanou v suchu a pohodlí.

KEEN.DRY

KEEN.FREEZE

Podešev KEEN.Freeze je navržená speciálně pro chladné počasí. Je vyrobená z měkké, lepivé, ale vysoce odolné gumy pro optimální přilnavost na zasněženém povrchu. O dobrou trakci na nerovném terénu se navíc postarají i 4mm výstupky.

KEEN.FREEZE

KEEN.POLAR TRACTION

Gumová podešev KEEN.POLAR TRACTION díky mikroskopickým střepům ze skleněného vlákna zabudovaného v podešvi poskytuje unikátní trakci a zabírá i na kluzkých a zledovatělých površích. Navíc si zachovává svou měkkost i při nízkých teplotách a nemění své funkční vlastnosti.

KEEN.POLAR TRACTION

KEEN.PROTECT

KEEN.PROTECT je patentovaná ochrana prstů v přední části boty. Díky zesílené špičce, která bezpečně obaluje obuv přes prsty, se nemusíte bát zranění, pokud zakopnete. I z toho důvodu mnoho rodičů svým dětem pořizuje dětské boty KEEN s technologií KEEN.PROTECT.

KEEN.PROTECT

KEEN.WARM

Lehká tepelná izolace KEEN.WARM byla vyvinutá speciálně pro značku KEEN. Skládá se z rozdrceného dřevěného uhlí z bambusu, které se přidává do polyesteru. Bambusové uhlí je přírodní materiál budoucnosti. Zvyšuje zadržování tepla, potlačuje zápach, absorbuje vlhkost a udržuje tepelný komfort uvnitř boty.

KEEN.WARM

KEEN.WARM RECYCLED P.E.T.

Izolace KEEN.WARM RECYCLED P.E.T. obsahuje vlákna vyrobená z recyklovaných plastových lahví. Tímto krokem KEEN šetří energii a zdroje a přispívá k zodpovědnějšímu a šetrnějšímu přístupu k životnímu prostředí. 400 g izolace je dimenzované, aby udrželo teplo i v supermrazivých dnech, kdy teploty spadnou až na -40 °C.

KEEN.WARM RECYCLED P.E.T.

KONNECTFIT

Se speciálním systémem KonnectFit si botu dokonale utáhnete při každém šněrování. Vnitřní propojená šňůrka umožní pevné uchycení paty při chůzi, pro bezpečný a pohodlný krok.

KONNECTFIT

LUFTCELL

Technologie výroby polyuretanových podešví a mezipodešví, kde se do materiálu vstřikuje vzduch, který v materiálu vytváří mikro bubliny, čímž se redukuje váha produktu i množství potřebného polyuretanu. Celá technologie je navíc šetrná k životnímu prostředí, nejsou při ní používány žádná rozpouštědla.

LUFTCELL

LUFTCORE CUSHIONING

KEEN LuftCore je lehké jádro vzniklé přímým vstřikováním husté pěny. Přináší lepší odpružení mezipodešve a absorpci nárazů. Vyjímatelná stélka se vzduchem vstřikovanou KEEN Luft Cell tlumicí vrstvou znamená pohodlí, co nic neváží.

LUFTCORE CUSHIONING

METATOMICAL FOOTBED

METATOMICAL FOOTBED je vnitřní podpůrný mechanismus, kdy je stélka boty anatomicky zkonstruována kolem celkového tvaru chodidla se zvláštním důrazem na první metatarzální kloub – palec. Název Metatomical je spojením metatarzálního a anatomického. Takový pár bot KEEN poskytuje vynikající podporu nožní klenby pro celodenní komfort.

METATOMICAL FOOTBED

MILLION STEP QUALITY

Technologie Million Step Comfort, kterou KEEN vytvořil, se skládá ze 3 vrstev – kvalitní gumové podešve, svršku z prémiové kůže a voděodolné KEEN.DRY membrány a výplně uprostřed. Ta vzniká přímým vstřikováním PU do prostoru mezi podešví a svrchní částí boty. Řešení bez lepidla odolává rozpadnutí a kompresi a díky integrovanému polštářku pod patou výborně tlumí nárazy.

MILLION STEP QUALITY

PFC-FREE WATER REPELLENCY

Na modelech KEEN označených technologií PFC-FREE WATER REPELLENCY voděodolnost svrchních materiálů zajišťují bezpečné alternativní přípravky bez PFC. KEEN se PFC snaží nahrazovat, jelikož se řadí do skupiny karcinogenů a dlouho zůstávají přítomné v okolním prostředí. Přechodem na alternativní bezpečnější variantu pro lidské zdraví i životní prostředí KEEN předešel použití víc jak 150 tun škodlivých chemikálií.

PFC-FREE WATER REPELLENCY

RECYCLED P.E.T. PLASTIC

Technologie RECYCLED P.E.T. PLASTIC naplňuje cíl značky KEEN vyrábět udržitelně a s ohledem na životní prostředí. Mnoho nových produktů obsahuje kvalitní ripstop síťovinu, podšívku nebo tkaničky vyrobené z recyklovaných PET lahví. Na výrobu některých modelů se využije až 9 plastových lahví, což představuje chytré nakládání se zdroji a pomáhá snižovat množství odpadu.

RECYCLED P.E.T. PLASTIC