4 min čtení 03. 11. 2021

Možná už si přes internet objednáváte elektroniku, sportovní vybavení, oblečení, ale na boty si z nějakého důvodu stále netroufáte. V tomto článku jsme pro vás shrnuli všechny výhody i rady, na co si dát pozor. Uvidíte, že i obuv můžete pořídit z domova a bez problémů.

Výhody pro nákup bot přes internet

Největší plus je bezesporu „otevírací doba“ e-shopu. Své nové boty KEEN můžete vybírat kdykoliv a kdekoliv, uprostřed noci z gauče nebo v autobuse během cesty do práce. Navíc při nakupování on-line často narazíte na různé slevové akce, které v kamenných obchodech neuhlídáte. Leda byste chodili denně okolo.

Další výhodou je, že na webu si můžete prohlédnout kompletní sortiment. Na e-shopu uvidíte aktuální a klidně i loňskou kolekci, kdežto v prodejně vám nezbyde, než vybírat pouze z vystavených modelů. Na internetu během pár kliknutí projedete pánskou, dámskou i dětskou obuv, aniž byste běhali po prodejně sem a tam.

V KEENech je prostě skvěle

Rizika, když nakupujete obuv on-line

Hlavní nevýhodou je, že si botu nemůžete vyzkoušet, prohlédnout ze všech stran či osahat použité materiály. Proto je dobré kupovat přes internet osvědčené a kvalitní značky, u kterých máte jistotu precizního zpracování.

Protože fotografie jsou pro vás jediné vodítko, najdete všechny boty KEEN na e-shopu vyfocené vždy z několika úhlů. Zaměřte se na to, jak daný model vypadá zpředu, shora, zespod či z boku. Když už si botu nemůžete prohlédnout přímo, fotografie vám při rozhodování pomohou. Všímejte si také popisku. To, že si nemůžete boty potěžkat nebo osahat, nahradí přesný popisek se všemožnými detaily.

Jakmile vaše nové boty dorazí, pořádně je vyzkoušejte. Než se stoprocentně rozhodnete, že si je necháte, choďte v nich pouze doma na čisté podlaze a neodstříhávejte žádné cedulky. Pokud vám nová obuv nesedí, bez obav je pošlete zpátky a e-shop s vámi vyřídí vrácení. Nebo je můžete vyměnit v nejbližší prodejně bot KEEN nebo spřátelených prodejnách Rock Point a Hannah. Je to úplně stejné, jako byste vraceli bundu nebo mixér.

nákup on-line má oproti tomu na prodejně své výhody i nevýhody

Jak správně změřit velikost bot

Pokud už máte nějaké KEENy, svou velikost znáte a můžete rovnou vybírat. Máte-li outdoorovou obuv KEEN a chcete si pořídit ještě sandály KEEN, pro jistotu si chodidlo znovu změřte a porovnejte s velikostní tabulkou.
 


Chcete si pořídit nové sandály? Přečtěte si detailnější článek Jak správně vybírat velikost KEEN sandálů.A co když zatím žádné boty KEEN nemáte? Stoupněte si ke stěně a dejte si pod nohu papír. Spodní hrana papíru i pata se dotýkají stěny a tvoří spodní čáru měření. Tužkou položenou kolmo k papíru udělejte horní čáru nad nejdelším prstem. Změřte takto obě chodidla a naměřenou délku porovnejte s údaji v tabulce. Svou velikost vybírejte vždy podle většího chodidla, aby se vám v botách komfortně chodilo.

Nezapomínejte na ponožku. Jestli si kupujete zimní boty, nejspíš do nich budete nosit tlustou ponožku, a to může být i centimetr rozdíl. Pokud si měříte bosou nohu, připočtěte i několik milimetrů podle toho, jakou ponožku budete nosit.

Jak změřit velikost KEEN obuvi

jak pracovat s velikostní tabulkou?

Nejdůležitější je pamatovat si, že KEEN automaticky počítá s rezervou, tzv. nadměrkem. Takže nepřidávejte žádné milimetry navíc. Dejme tomu, že má vaše dítě nohu dlouhou 15 cm. V tabulce zjistíte, že můžete vybírat boty KEEN v kategorii children a velikost 8 (podle US číslování). U dětské obuvi KEEN se setkáte se 4 podkategoriemi.
 

  • infant – pro miminka ve věku 6 až 24 měsíců
  • tots – pro 2leté až 7leté děti
  • children – pro školáky ve věku 8 až 13 let
  • youth – pro starší děti mezi 9 a 15 lety

 


Víte, jak správně vybírat dětskou obuv? V tomto článku jsme pro vás shrnuli několik základních rad.

Dětské boty KEEN zaručí pohodlí a nohy bez puchýřůTeď už víte, že objednávat boty KEEN přes internet je jednoduché, tak směle do toho a ušetřený čas můžete věnovat zase jiným aktivitám,

Váš KEEN